Ema Sgardelli i Sadea Bećirović osvajačice su srebrnog odličja na turniru Svjetske karate lige Serie A u Salzburgu.

Sgardelli, europska prvakinja s ovogodišnjeg EP-a u Zadru, bila je slobodna u 1. kolu kategorije -50 kg. U nastavku je svladala Azerbajdžanku Inju Azizovu 7-0, Kazahstanku Aigerim Tursinbekovu 1-0, Francuskinju Chloe Breuzard 5-4 i Turkinju Nur Akkurt Selvu Kucukoglu 3-0.

U završnom susretu Sgardelli je izgubila od Njemice Share Hubrich 1-0.

Osvajačica ekipnih odličja za našu vrstu  u borbama Sadea Bećirović stigla je do srebra u kategoriji -68 kg. Bećirović je također bila slobodna u 1. kolu. Uslijedile su pobjede protiv Francuskinje Natanaele Flamand 6-3, Dankinje Line Zacho Knudsen 1-0, predstavnice Škotske KoriFital 3-0, Austrijanke Alise Buchinger 4-1 i Srpkinje Tamare Živković 3-0.

U finalnom dvoboju bolja je bila Talijanka Pamela Bodei 4-1.

Nastupilo je više od 30 naših karatista. Među njima najbolje se snašao Max Fajerbach u kategoriji -84 kg. Poslije pobjeda protiv predstavnika Tajvana, Španjolske, Finske i Australije, u četvrtfinalu je najprije izgubio od Gruzijca Luke Vasadzea 5-4, ali i u pretposljednjoj borbi repasaža i od Engleza Patricka Ashtona s 2-1, što je bilo dovoljno za 7. mjesto.

Ema Juričić stigla je do četvrtfinala svoje kategorije (-68 kg), u kojem je ispala od Tamare Živković 4-3, a srpsku predstavnicu u polufinalu je zaustavila Sadea Bećirović.

Na turniru Svjetske lige Serie A u Salzburgu sudjelovalo je ukupno 1312 natjecatelja iz 79 zemalja.

Izvor: Hrvatski Karate Savez