Hrvatski prvak u srednjoj kategoriji GABRIEL DEBANIĆ (BK LEONA) osvojio je srebrnu medalju na EUBC turniru ‘MOLDAVIAN BELTU’ za seniore U-22 i mlađe seniore u rumunjskom gradu Iasiju (3.-8. rujna 2024.) na kojem je sudjelovalo više od 120 mladih boksača iz osam zemalja (Belgija, Izrael, Ukrajina, Mađarska, Moldavija, Rumunjska, Wales i HRVATSKA)

Gabriel je u finalu srednje kategorije do 75 kg seniora U-22 jednoglasnom odlukom izgubio meč od reprezentativca Ukrajine Dzhamala Kulieva, bivšeg prvaka u mlađim seniorima i to u teškoj kategoriji do 86 kg

Gabriel je srčano boksao sve tri runde protiv snažnog, neugodnog Ukrajinca koji se bori iz kontragarda. Morao se posebno čuvati njegove razorne zadnje ljevice i dvije neopreznosti u prve dvije runde koštale su ga i dva brojanja.

Čestitke GABRIELU na zasluženom srebrnom odličju, pobjedi u polufinalu i nastupu na ‘ MOLDAVIAN BELTU’ na kojem je naše boksače vodio koordinator nacionalnih selekcija FRANJO KRISTIĆ.

Gabriel Debanić u polufinalu je jednoglasnom odlukom pobijedio domaćeg predstavnika, Rumunja Mihaila Brindescua.

Uz srebro GABRIELA DEBANIĆA, broncu je osvojio PATRICK PLANTIĆ u kategoriji seniora U-22 do 86 kg, a MATEJ MARTON zaustavljen je u četvrtfinalu do 60 kg mlađih seniora.

Našim mladim reprezentativcima mečevi na ‘MOLDAVIAN BELTU’ u Rumunjskoj bili su korisne provjere za predstojeće Europsko prvenstvo seniora U-22 u Sofiji i Svjetsko prvenstvo mlađih seniora u Budvi u listopadu 2024. godine.

Izvor: Hrvatski Boksački Savez