Subota, 13. srpnja. Treći dan natjecanja i finala Kickboxing natjecanja na EUSA- Europskim Sveučilišnim Igrama 2024 (EUG2024) u Miskolcu (Mađarska). Odlični rezultati naših studenata sa Sveučilišta u Zagrebu i Splitu. Svih 10 Hrvatskih predstavnika došlo je do finala, što je za svaku pohvalu. Krenimo redom.

Rezultati su sljedeći:

Robert Rezo (UniZg) u disciplini Full Contact (FC) -67 kg uvjerljivo je slavio protiv predstavnika Turske Koraya Saria i osvojio zlato. Čestitke našem Robertu! Po drugi put (zaredom) Robert Rezo je tako Sveučilišni Prvak Europe u Full Contactu.

Vito Stojčić (UniSt) u disciplini K1 -81 kg dominirao je protiv predstavnika Češke u finalu te bez problema osvojio zlato!

Franjo Gucić (UniZg) je došao do finala sa dvije gromovite pobjede protiv dva predstavnika Mađarske (11:1, 15:5) u disciplini Point Fighting (PF), u apsolutnoj kategoriji +84 kg. U finalu nakon neizvjesne borbe konačnim rezultatom 7:10 ipak osvaja srebro protiv predstavnika Poljske Paleja Maksymiliana.

Ela Znaor (UniZg), naša dobro poznata natjecateljica, u disciplini PF u kategoriji -65 kg zaustavljena je ipak na zadnjoj stanici do zlata od strane Nurhane Fazlic, predstavnice Austrije.

Ivan Bertić (UniZg) u disciplini Kick Light (KL) u kategoriji +84 kg nakon tri ostvarene pobjede osvaja zlato! U finalu je bio bolji od predstavnika Turske Yusufa Ercenk Asara.

Lucija Bakalar (UniZg) u disciplini PF u kategoriji +65 kg osvaja srebro. Predstavnica Turske Fatmanur Karagoz bila je bolja s rezultatom 12:9. Podsjetimo, Lucija je jučer po ždrijebu osvojila 3. mjesto, odnosno broncu u apsolutnoj kategoriji KL.

Vito Košar (UniZg) u disciplini K1 -86 kg uvjerljivo pobjeđuje te osvaja zlato protiv predstavnika Turske Mucahita Sezera. Potvrđuje tako i brani svoj naslov Europskog K1 Sveučilišnog Prvaka od prošle godine.

Borna Soukup (UniZg) u disciplini FC izdominirao je borca iz Mađarske (Vilmos T`oth-szabo) te uvjerljivo osvojio zlato u finalu!

Una Maravić (UniZg) u disciplini KL -55 kg osvaja zlato pobjedivši predstavnicu Francuske Alix Lennuyeux De Tauziu! Una je također obranila titulu Sveučilišne Prvakinje u Kickboxingu.

Još jedno zlato uzela je naša Bruna Milinković (UniZg) u disciplini Kick Light preko 65kg. Bruna pobjeđuje uvjerljivo protiv predstavnice Španjolske Perlses Sanchez Arantxa.

Čestitke našim natjecateljima i izbornicima te trenerima na postignutim rezultatima, ovo je maestralan uspjeh, čekamo proglašenje ekipnog pobjednika!