7.8.2024. ostati će zapamćen u Hrvatskome sportu po osvajanju nove medalje na Olimpijskim Igrama (OI) u Taekwondou, odnosno bronce Lene Stojković u kategoriji -49kg! To je za Hrvatsku 6. Olimpijska medalja u Taekwondou, a Leni je put do medalje bio težak i vrijedan divljenja!

Djevojka koja je osvojila gotovo sve što se može osvojiti, u svoju kolekciju dodaje i Olimpijsku medalju! Lena Stojković startala je pobjedom nad Kanađankom Josipom Kafadar (2:0) u osmini finala.

U četvrt finalu u dinamičnoj borbi preokretom pobjeđuje predstavnicu Tunisa Ikram Dhahri (2:1).

Ušla je nakon toga u polufinale, gdje ju je dočekala Tajlanđanka Panipak Wongpattanakit, nositeljica skupine koja već dugo dominira ovom kategorijom. Tajlanđanka je odnijela pobjedu u toj borbi (2:0), kasnije je osvojila zlato u kategoriji.

Ali, Lena je repasažem ostala u igri za medalju, te je fantastičnom pobjedom protiv oštre Turkinje Merve Dinçel (2:0) zasluženo osvojila brončanu medalju!

Odradila je ukupno četiri borbe na OI Pariz 2024. Od toga je 3 borbe pobijedila i možemo samo čestitati na ovom ogromnome uspjehu! Combat Plus priključuje se čestitkama i ovacijama cijele Hrvatske! Pratimo dalje naše muške predstavnike, Marka Golubića i Ivana Šapinu!

Izvor: Hrvatski Taekwondo Savez